Lot 195. Bayern, AR Vereinstaler 1866
(Sunday, December 21st, 20:37:30 CET)
Current time: Wednesday, November 27th, 20:28:40 CET
CHF 110.00 (4 bids)
Approx. EUR 118.43 / USD 124.52 / GBP 98.83
CHF 110.00
CHF 100.00
CHF 95.00
CHF 85.00
eAuction #32, Lot 195. Estimate: CHF 100.00
Bayern. Ludwig II. (1864-1886). AR Vereinstaler 1866 (33 mm, 18.52 g). Thun 105; Dav. 611.
Vorzüglich - Stempelglanz.